Auto Attachments Eklentisi Bitmiştir...

Auto Attachments Eklentisi Bitmiştir…

Auto Attachments eklentisini yazmaya başladığım ve WordPress eklenti dizinine eklediğim ilk gün daha dün gibi aklımda. Güzel birşey yapmış olmanın verdiği heyecanı hâla yaşıyorum. WordPress 3.9 güncellemesiyle birlikte gelen özellikler yaptığım eklentinin artık işlevini tamamladığını ve yeni projeler için bana daha güzel imkanlar sunmaya başladığını gördüm. Bugüne kadar 25 binden fazla indirme sayısına erişen eklentim hakkında çok güzel geri dönüşler aldım. Bu geri bildirimleri yapan siz okurlarıma ve eklentimi kullanan arkadaşlara teşekkürü bir borç bilirim.

Auto Attachments küçük bir imaj çekme fonksiyonundan bugünlere geldi ve yeni WordPress sürümünde bulunan müzik listesi oynatma, video galerisi ve gelişmiş imaj galerisi geliştirmeleriyle gerekliliğini tamamladı. Artık eklenti dizininde bulunan kod bütünlüğü olarak yoluna devam edecek. Sistemden kaldırmayacağım ama destek alanına ekleyeceğim bir başlık ile kullanan kişilere teşekkür edip, WordPress 3.9 kullanan kullanıcıların artık bu eklentiyi kullanmalarına gerek olmadığını aktaracağım.

Bu süreçte bana destek olan tüm arkadaşlara tekrar teşekkür ediyorum…

Code is Poetry

Dip Not: Eklentiyi 3.9 ile kullanmayın…

13 thoughts on “Auto Attachments Eklentisi Bitmiştir…”

 1. Berkay 3.9 ile birlikte benim yaptığım eklentinin düzenlemeleri direkt olarak WordPress paketinde :D Bitirmenin zamanı geldi. Hayılrı olsun diyorum :)

 2. Serkan bey öncelikle üzüldüm. Öğrenciler için birkaç sitede kullanıyorduk dokumanları. Size bir orum olacak; dosyaları yukledikten sonra yazıya ekle demediğimiz için eklentiyi pasif hale getirdiğimizde dosyalar görünmüyor bunu nasıl çözeceğiz?

  1. Ozan bey,

   Yorumunuz için teşekkur ederim. Birkaç gün içinde dosyalar ile ilgili bir çalışma yapıp bunu sitede yayınlayacağım.

   Dosyalar konusu benim de sıkıntım. Halledeceğim.

   1. Çok teşekkürler. Bu konuda hassas olmanıza çok sevindim zira yüzlerce dosya şuan görünmüyor :(
    en kısa zamanda güzel haberlerinizi bekliyoruz tekrar teşekkürler

     1. Ozan bey,

      Auto Files adında bir eklenti çıkarttım dosyalarınız için. WordPress yonetiminden aratarak yükleyebilirsiniz.

     2. bu ne işe yarayacak tam olarak? eski dosyaları görünür kılacak mı? bundan sonra eklenenleri nasıl yukleyeceğiz?

     3. Ozan bey,
      Hem eski dosyalarınız gösterecek, hem de yeni dosyalarınızı. Yazınıza eklediğiniz dosyalarınızı otomatik olarak tanıyacak ve yazı sonunda gösterecek. Yani Auto Attachments eklentisinin sadece dosyalar için olan bir versiyonu. Siz yazılarınıza yine Ortam ekle alanından dosya ekleyebileceksiniz.

 3. Serkan Bey öncelikler eklenti için ve tüm destekleriniz için teşekkürler eklentiyle gösterdiğimiz dosyaları artık nasıl göstermemiz gerekiyor çalışma buna yönelik olacak sanırım ozan beyin sorusundaki problemde belirttiği gibi değil mi teşekkürler

  1. Ferudun,

   Evet sanırım eklentinin mini versiyonu, yani ilk yayınladığım zamanlardaki bir versiyonu olacak. Biraz daha yeni düzene uygun birşey olacak. WordPress eklenti deposuna kabul gördükten sonra hakkındaki yazıyı sitede yayınlayacağım. Bir iki gün içerisinde dosyalarınızı görünür yapcak bir eklentiyle dönüyorum :)

Comments are closed.