Tüm kısa kodları seçimli hale getirmek

Kullandığımız eklentiler ve/veya fonksiyonlar birer kısa kod oluşturabiliyorlar. Keza WordPress sistemi altında da birçok kısa kod (shortcode) bulunmakta. Bu kısa kodların çoğunu hatırlamak oldukça zor. Onun için bulduğum bir fonksiyon size yardımcı olacaktır. Aşağıda size aktaracağım fonksiyon sisteminizde bulunan tüm kısa kodları listeliyor ve seçimize göre editör içerisine bu kodları kullanabileceğiniz halde ekliyor. yaptığı şey sadece [kısakod][/kısakod] olarak eklemek olsa da size rahat erişim sağlayacağını düşünüyorum.

Kısa Kodları seçimli hale getirmek

Aşağıdaki kodu temanızın functions.php dosyasına ekleyin ve kaydedip sunucunuza gönderin. Daha sonrasında yeni yazı oluştururken veya düzenlerken Ortam Ekle butonunun yanında bir açılır menü oluştuğunu göreceksiniz. Kısa kodları buradan seçtiğinizde editöre eklendiklerini göreceksiniz.

Aşağıda belirtilen kod temanızın ve sisteminizin en önemli dosyası olan functions.php dosyasına müdahale gerektirmektedir. Bu dosya wp-content/themes/temanızınadı/ klasöründe bulunmaktadır. Dosyaya müdahale etmeden lütfen yedek alınız.

Örnek Görüntü

kisa_kodlar_ekran_goruntusu_wpadami
Hadi Selametle