Go To Top Eklentisi

Sitem için uzayan sayfaları yukarı taşımak kodlarla uğraşmak oldukça can sıkıcı sorunlara yöneltti beni. Scroll to top v3 denerken kodlarımla ilgil ibir sıkıntım oldu ve inanın ben bile çıldırma noktasına geldim. Gece çalışıyorum site üzerinde birşeyi değiştireceksem. Dün akşam saat 4 gibiydi uyuduğumda. En sonunda doğru düzgün çalışan bir eklenti buldum. Hem de Scroll to Top jQuery plugini ile :) Baktım dil ile iligli düzenleme yapabiliyorum, bir de Türkçe’ leştirdim. Mis gibi oldu. Şimdi sizinle paylaşmaktan gurru duyuyorum :)

Eklenti tam da yukarıda anlattığım şeyi yapıyor. Sitenizde kullanıcılarınız uzayan sayfalarda yukarı çıkmak için faresini kullanmasın diye Yukarı diye bir link çıkartıyor, Yukarı Cümlesi yerine ne yazacağını siz belirleyebiliyorsunuz ve istediğiniz efekte bağlayabiliyorsunuz. Benimki patinaj çeken bir sayfa :) Hem bu ayarlarda kullanıcı ne kadar aşağıya indiğinde görünsün diye bir seçenek te var. Ayrıca hızı da ayarlayabiliyorsunuz.  Bunu ne kadar yüksek rakamla belirlerseniz o kadar yavaş yapıyor. Aklınızda bulunsun. Sayfalarınızın tümünde yada sadece içerikte görünmesini de sağlayabiliyorsunuz.

Ayarlar ve diğer herşey Türkçe. Yüklendiğinde Ayarlar alanında ‘Yukarı‘ diye çıkıyor ayar sayfası :) Uykulu uykulu eklenti ismini de değiştirmişim :) Olsun. Resimleri aşağıda. Aynı zamanda WordPress üzerindeki eklenti de bu linkte: Go To Top Eklentisi ~ WordPress

2 thoughts on “Go To Top Eklentisi”

Comments are closed.