Jetpack 1.4.1

Jetpack eklentisinin 1.4.1’inci versiyonu çıktı. Güzel bir özelliği de tamamlamışlar. Yorum sistemi aktifleşmiş. Benim sitemde kullandığım disqus, intensedebate gibi yorum sistemleri gibi sitenize üye olmadan, Facebook, WordPress ve Twitter gibi diğer sosyal ağ sistemlerinin kullanıcı bilgileriyle giriş yapılabilir, yorum eklenebilir hale getiriyor sisteminizi.

Bu özelliği kullanabilmeniz için sadece Hetpack Yönetim alanına gidip Jetpack Comments alanından Etkinleştir butonuna basmanız yeterli. Ekstra bir ayar gerekmemekte. Zaten Site istatistikleri (WordPress.com Stats) için çoğumuzun kullandığı bir eklenti olan Jetpack böylelikle sisteminizi daha da güzelleştiriyor.

Bunun yanında birkaç iyileştirme daha sunuyor Jetpack. Detaylı bilgi için Jetpack blog yazısına bakınız.

Yazının en sonuna ekran görüntülerini (Jetpack tarafından yazılan blog yazısından aldığım) ekliyorum.

Detaylı bilgi için (İngilizce): Jetpack Comments Now Available at a Launchpad Near You
Eklentiyi hala indirmediyseniz: Jetpack by WordPress.com

Selametle

1 thought on “Jetpack 1.4.1”

  1. Geçmişte Jetpack resim galerisini kullanmıştım. Profesyonel bir eklentidir. Yorum sistemini kullanmadım fakat resim galerisi için güzel olduğunu söyleyebilirim. Diğer lightbox resim galerilerinden ayıran bir özelliği ile dikkatimi çekmişti. Bir fotoğrafı görüntülediğinizde, sıradaki fotoğraflar yüklenmeye başlıyor ve diğerine geçtiğiniz zaman resmin açılmasını beklemiyorsunuz. Başarılar dilerim.

Comments are closed.