Rss Footer ile Beslemelere Not Düşün

WordPress eklentileri sitesine bulabileceğiniz RSS Footer Eklentisi ile siz de yayınlamış olduğunuz RSS içine dipnotlar, bilgiler girebilirsiniz. Bunun en basiti Blogger kullanan arkadaşlarda gördüğüm telif hakkı gibi kullanılan “yazı şu sitede yer almaktadır izinsiz yayınlanamaz” gibi ekleyebildiğiniz ibare. Bunu wordpress sistemler içine bu eklenti sayesinde entegre edebiliyorsunuz. Bu basit eklentiyi indirip ya da eklenti arama özelliğini kullanarak sisteminize ekleytebilirsiniz. Sonrası mı? E anlatacağım ya :)

Eklentiyi Kurduktan sonra;

Ayarlar alanına RSS Footer olarak bir menü linki ekleniyor. Bu link tıkladığınızda öncelikle karşınıza şu alan çıkıyor.

Rss Footer Not Giriş alanı
Rss Footer Not Giriş alanı

Burada yazmak -belirtmek, dip not olarak göstermek- istediğiniz yazıyı ekleyebiliyorsunuz. Güzel bir özellik olarak da alt alanda görebileceğiniz linklerin kısa halde eklenebilecek kodlar ile tamamlanmış olması. Ben burada telif hakkı gibi bir durum oluşmasını sağlayacak bir yazı yazdım. Gördüğünüz gibi alt alanda belirtilen kısa kodları kullandım. Buraya yazarsam RSS içinde düzgün görüntülenmeyeceğinden sıralayacağım;

  • Birincisi Yazınızın linkini atayan kısa kod
  • İkincisi Sitenizin linkini sitenizin ismi ile birlikte atan kısa kod
  • Üçüncüsü ise sitenizin linkinin yanında açıklama olarak belirttiğiniz yazınızı da (benimki Deliye bayram olmayan gün mü var?) gösteren kısa kod

Bunları kullanabilirsiniz. Bu alanın hemen alt bölümünde aşağıdaki resimde görebileceğiniz önizleme alanı bulunuyor. Ne yazdığınızı ve nasıl görüneceğini bu alandan kontrol edebilirsiniz.

Rss Footer Önizleme Alanı
Rss Footer Önizleme Alanı

Bundan sonra ise yazının nerede görüneceğini seçebiliyorsunuz. Bunun için iki seçenek var. after ve before. after seçeneği ile notunuz yazınızdan sonra, before ile yazınızdan önce görünür. Seçim alanı da bu şekilde.

Rss Footer Seçenek
Rss Footer Seçenek

Bu işlemlerden sonra tek yapmanız gereken Update RSS Footer Settings butonuna tıklamak. Sonrası zaten aşağıdaki resimdeki gibi :)

Sonuç
Sonuç

Hadi Selametle…

1 thought on “Rss Footer ile Beslemelere Not Düşün”

Comments are closed.