Gece; Soğuk ve Karanlık -4

Odanın içine girdiğimde zaten sarhoş konuma yaklaşmıştım ve bu sıcaklıkla pekala çok rahat bir şekilde uyuyabilirdim. Ama Esmeray beni bırakmayacaktı. Dün gece sarhoş ve sızmış halde, ne yaptığımı hatırlamadan geceyi geçirmek ve sabah bir şokla uyanmak yetmiyormuş gibi şimdi de yarı ayık bir biçimde bu kadının koynuna girecektim anlaşılan. Kaçsam, içeri girdikten sonra imkansız -ki olay çıkartma ihtimali var-, hem bu sabah ayazında nerede kalacağım. Kahvede kalsam, gene buraya döneceğim. Esmeray uyumaz bekler valla. Onun için hava hoş tabi. Bulmuş tokmakçısını bırakır mı hiç.

İçeri girdiğimde güzel bir sofra ile karşıladı beni. Aslında hoşuma gitmedi değil. hiç para harcamadan buzdolabım dolmuştu, biri bana yemek yapıp bekliyordu. Bunca zaman eve geldiğimde soğuktan donan ben, şimdi iliklerime kadar ısınmıştım. Soğuk yatağa değil, ısınmış yatağa yatacaktım. Benim yerimde başkası olsa sanırım şükrederdi ama ben etmiyorum. En azından karşımdaki Esmeray olmasa belki…

“Hoşgeldin birtanem” diye girdi muhabbete. Daha ben etrafı süzerken ve ısınmış ellerimi birbirinden ayırırken afalladım. “Hoşbulduk” dedim sadece. Oysa hiç susmayacak şekilde bakıyordu gözlerimin içine. İşim ve nasıl olduğum hakkında kısa bir sohbet yaptık. Durmadan beni süzüyordu. Aslında her halimden ve davranışımdan sarhoş olduğum belli oluyordu. Sanırım bu onun işine geliyordu. Sonuçta tecavüze uğrayan bendim bir nevi. Yemek faslını da bitirirken acayip acayip sorular sormaya devam ediyordu. Sadece “soru sormayı kessen” diye söylendim. Bir mırıldanma gibiydi aslında ama nasıl bir kulak varsa hatunda bunu bile duydu. “Nasıl söz o, insan aşkısına böyle mi davranır?” dedi. Aşkısı ne demek a*)*?? k?=)())m! Ya ben iyice çıldırmıştım ya da bu hatun.

Aklımdan deli deli şeyler geçiyor. İnan ekmek bıçağını alasım var. Sonrada hazır sarhoşken bu kadını doğrayasım.

İstemeye istemeye yatağa geçtim. “Hemen geliyorum birtanem” diye sesi duyuldu. Neredeydi tam bilmiyorum -ki zaten bilmemne içi kadar ev- ama sesi sanki banyodaymış gibi geliyordu. Geri döndüğünde geceliği üstündeydi. İçine bir şey giymediği soba ışığında bile elli oluyordu. Bir an kendimden ve gördüğüm şeyden tiksindim. Yok artık bu hatun iyice çıldırmıştı. Çok uzun süredir de erkeksizdi sanırım. Gözlerimi kapattım ve herşeyi ona bırakarak belki sızarım ve hiçbir şeyi hatırlamam umuduyla aklıma başka şeyler getirmeye çalıştım.

Umutsuz gecenin sabahında gereksiz bir baş ağrısıyla uyanmak…

Oldukça sakin bir geceymiş gibi geldi bana. Gene Esmeray yanımda yatıyordu. Hayret uyanmamıştı. Gece beni nasıl haşin kullandıysa bir ara hatırladığım tek şey kafamı bir yere çarptığımdı. Ama kafamda şişlik falan yoktu. Bu sanırım güzel olan tek şeydi. Onu uyandırmamaya çok ama çok fazla dikkat ederek kalktım yataktan. Gene oldukça sessiz bir şekilde sigara yakarak banyoya girdim.

Çıktığımda hala uyuyordu Esmeray. Saat öğlenden sonra 1 sularıydı. Hatice ablaya vermem gereken kira vardı. Onu hazırlamıştım akşamdan. Ay sonu gelmişti keza. Şu son 4 haftada yaşadıklarım roman olur sanırım. Önce bir kavga çıktı. Sonra adam patronun yeğeninin arkadaşı çıktı. Dün gece onu öyle bir kokteyl ile çarptım ki, ikinci dayağı yemişcesine uyanmıştır bu sabah. Tabii hala uyumuyorsa. Sertan’ ı mı arasam? Yok yok uyuyordur eleman. Ben çıktıktan sonra bile kalıyor çocuk orda.

Hatice ablanın eve gittim. Kapıyı çaldım. Her zamanki gibi sabah ezanıyla uyanmış olsa gerek. İçeri buyur etti güzel yüzüyle açtığında kapıyı. “Hatice abla sen Esmeray’a benim anahtarı hiç verdin mi?” diye sordum. “Verdim oğlum. Temizlik mi yapcakmış neymiş” diyerek cevabı yapıştırdı. Sanırım Hatice abla biliyordu Esmeray’ın planlarını, belki bu temizlik olayı yalandı ve direkt olarak istemişte olabilirdi. Nede olsa uzun süredir bu mahallede oturuyorlardı. Kadınlar arası dayanışmadan korkacaksın aga. Neyse kirayı ve bilumum gerekli şeyler için parayı verdim Hatice ablaya, bi güzel de kahvaltı ettim. Fakat Hatice ablanın bana bakarken gülme derecesine çıkan sinsi sinsi bıyık altı bakışları bendeki bu komploya kurban gidip tecavüze uğramış olma hissini giderek arttırdı. Sertan’ı aramalıydım çıktığımda. Buradan kurtulma yoluna bakmalıydım. Ya da Tecavüz kaçınılmazsa Zevk almaya bakacaksın gibi iğrenç bir lafa kanıp salmalıydım herşeyi.

Sertan’ı zor da olsa uyandırdım. Taksiye atlayıp gittim yanına. Konuyu şöyle üstü örtülü açtım. “Hahaha. Olm kaçınılmaz sona yaklaşmışsın sen. Hem anlattığın kadarıyla iyi de hatun” dedi. “Hastir ordan” dediğimde, “Gerçi bana su borusu bile aynı kanka, sen bildiğini yap” dedi. “Ev ararmıyız” dedim, “bu ara zor kanka. Bulamayız. Takıl sen biraz daha” dedi bana. Ulan Sertan! Senin de ta a…. k……!

Telefonum çalıyordu. Esmeray… Bu hatundan kurtuluş yok. Bunu kafama yazdım. “Napıyosun aşkım. neden beni uyandırmadın. Sana kahvaltı hazırlayacaktım” dediği anda değişen yüz ifademden dolayı sırıtan Sertan’a öyle bir bakış attım ki sessizce “Büyüğümsün!” lafını edip bildiğim o eyvallah hareketini yaparak odadan dışarı çıktı. Bu sırada oluşan sessizliğe dayanamamış olacak ki Esmeray; “Aşkım, orda mısın? Konuşmak istemiyor musun benimle?” diye sordu. “Yoo,yok öyle birşey değil de hala alışamadım bu duruma. Senle ben, yani, ne bileyim bana oldukça acayip geliyor. Bana zorla sahip oldun bir kere. Dün geceyi hatırlamak bile istemiyorum zaten.” dediğim sırada benim sözümü keserek bana önce bir küfür etti, sonra da “Ne yani hep çıtır hatunlar mı sana tav olacak, benim gibi dulların hiç mi senle olma şansı yok. Mavi gözlerin, boyun posun var diye hep mankenler mi çıkacak seninle?” diye sitemini ve lafını koydu bana. Nur topu gibi bir gediğim olmuştu. “Bunu sonra konuşsak olur mu?” diye geçiştirmek istediğim anda bana  tekrar bir laf soktu; “Peki beyfendi, akşama kadar evindeyim. Gelmeni bekleyeceğim. Görüşeceğiz…”diyerek telefonu yüzüme kapattı.

Sertan hazırlanmış bir şekilde belirdi kapıdan. Ama kıs kıs gülüyordu pezemenk.İşe beraber gidecektik. Yani ben erken gidecektim bugün. Al sana bir sarhoşlar gecesi daha… Hem de kafam bi’milyonken!!!

(Devamı yazıldıktan sonra zaten anasayfada görürsünüz…)
(Bu arada Not: Gelecek serilerle beraber hikayemi biryerlerde yayınlamak isteseniz lütfen adımı yada yazıları aldığınız sayfaların linklerini sitede belirtiniz. Teşekkürler)