RSS Linkleriniz Otomatik Olarak Tanınıyor mu?

Çoğu Web Gezgini (IE, Firefox, Opera) Sitenize/blogunuza ait RSS Linklerini Otomatik olarak tanıyabiliyor. Ama tabi siz bu linkleri gösterilmesi ve okunabilmesi için ayarladıysanız. Bunu bazen temanızda hazır bir şekilde bulabilirsiniz. Ama ya yoksa… Bu durumda yapmanız gereken şey Internet Explorer 8 içnde sağ üst menüdeki RSS simgesinin Turuncuya dönüp dönmediğine bakmak, yada Firefox içndeki adres çubuğunda sitenize girince RSS simgesinin çıkıp çıkmadığını kontrol etmek. Eğer varsa buradaki RSS bilgisinin sadece site yazıları olup olmadığına bakın çünkü bunun içne Yorumların Linklerini de ekleyebilirsiniz.

Benim İngilizce yayın yapan WordPress Destek ve ipucu sitemdeki yazımda da açıkladığım gibi iki adet kod vereceğim size. Bunu WordPress için temanızdaki head/header.php içine yapıştırabilirsiniz. Yada diğer siteleriniz içn de düzenleme yaparak kullanabilirsiniz.

İşte o kodlar:

<link rel="alternate" type="application/rss+xml" title="<?php bloginfo('name'); ?> RSS Beslemesi" href="<?php bloginfo('rss2_url'); ?>" />
<link rel="alternate" type="application/rss+xml" title="<?php bloginfo('name'); ?> Yorum RSS Beslemesi" href="<?php bloginfo('comments_rss2_url'); ?>" />

Bu kodları kontrol edin. Eğer ilk kod sitenizdeyse sadece ikinci kodu sitenize ekleyerek Yorumlarınızı da RSS alanına dahil edebilirsiniz. Böylece sizi takip etmek isteyenlerin daha kolay RSS abonesi olması yolunda ilerlemiş olursunuz.

Orjinal Yazı: Make Your RSS Feed Link Auto Discoverable! | WpFunc

2 thoughts on “RSS Linkleriniz Otomatik Olarak Tanınıyor mu?”

  1. Çoğu tema ile bu seçenek geliyor zaten … Ama temasında olmayanlar için yardımcı olur, teşekkürler

    1. Biliyorum İbrahim :) Ama dediğin gibi bu desteği sağlamayan temalarda var. Ama tabii Tema yazan arkadaşlar da bazen takılabiliyor bu tarz ufak tefek kodlara. Belki onlara da yardımcı olurum :) Teşekkürler Yorumun için.

Comments are closed.