İçimizdeki -Diğerleri-

Siyasetten bahsetmeyi pek sevmem ama bugün hazır oy vermişken başıma gelen bir olayda bahsetmek istiyorum. Hani bazi partilerin çarşaf açılımları var ya, işte o aslında göz boyamaktan başka birşey değil. Bugün oy sırasında bekliyordum, önümde de dört kişi hatta sonradan beş kişi de oldular da olay o dördüyle aramızda geçiyor :) . Sırayla oy vermeye başladılar, ardından ilk ikisi kullandıktan sonra diğer ikisi geçti, bu sırada ben de kimliğimi felan verirken adam kadına ‘dediğim yere attın değil mi?’  diye sordu. Kadın da artık bir anlık boşluğuna gelip mi dedi yoksa başka birşeyden mi unuttu bilmiyorum bir parti adı söyledi.

Partinin adını zaten tavır aldığım bi parti olduğundan ve 70 milyonluk ülkemizdeki 69 milyon ferdin pek sıcak bakmadığı bir parti olduğundan yazmayacağım. Sonra adım başka şeylere karışır :) .  Neyse adam sanki çok müstehcen birşey söylemiş gibi lafını direkt kadının ağzına tıktı e direkt olarak ayrıldılar. Çarşaf açılımından gem vurmamın sebebi de bu dört kişinin ikisinin bayan olması ve bizim ilçemizdeki çarşaf açılımı olayına birin katıldığını görmemdi. Yani bir işe yaramıyor böyle şeyler.

İnsanların düşüncelerini öyle göz boyamalarla değiştiremezsiniz. İstediği partiye oy versin yadırgamam ama böyle yaparak insanların hani başlıkta da dediğim gibi “İçimizdeki -diğerleri-” olmalarını sağlıyorsunuz ey büyüklerim!

Ses yükseltmek değil, isyan hiç değil ama lütfen o kafanızdaki kepleri alıp şöyle önünüze bir koyun. Biraz düşünün yahu. Herşey oy için mi yapılır yoksa Milletimizi, Devletimizi ayakta tutmak için mi? Bunun cevabını bekliyor bir kesim insanımız. Karanlığa yürüyüp daha çok mu şehit vereceğiz, yoksa bu karanlık ortamdan tüm şehitlerimizin nur-u yüzleriyle mi aydınlığa çıkacağız? Lütfen bunu bir düşünün. Yaştaşlarım askerde nöbet tutarken onları öldürmek isteyen insanların topunu hala mı parlementoda barındıracaksınız? Ha yönetim eşitliktir diyorsanız şunu söyleyeyim; Eğer böyle bir eşitliği birşeyleri paylaşmaya vardırırsanız hemen askere giderim!

Selametle…

1 thought on “İçimizdeki -Diğerleri-”

  1. 29 mart hepimiz için önemli bir gundu bizde sandık basında görevliydik arkadasımla aynı odaya dusduk arkadasımla ve içeriye girdik sandık görevli arkadas bana alaycı bi şekilde baktı ve kimlik istedi cıkardım verdim bana bi baktı hemen basını acıp öyle gel dediii ve ben neye ugradıgımı sasırdım meger chp liymiş sandık basındakı hocamız evlatlarımızı teslim ediyoruz bana etmedigi hakaret kalmadı sebeb basımdakı ortu bukadar ucuz degil bizim ulkemiz biz muslumanız biz odadan cıktık bi kat asagıya indik ordada bos yerimiz varmıs aynı hakaretleri o odada da duydum ustelik yapan kişi bizim komsumuz o vatandasımızda chp li aksam 5 den sonra odaya girdim sayım yapanların basında kaldım sayımı bitti sıra mazbataya geldi mazbatayı bana verene kadar yine yapmadıgı hakaret kalmadı sevgili hocalarımızın son anda bende konustum baskanınız dune varanakadar carsaflıları opuyordu dedim kimsenın sesi cıkmadı biz bu ulkenın evlatlarıyız turkıyecumhuriyeti bayrakları altında yasıyoruz benım ulkemdekiler sahıp cıkmasa bize kim sahip cıkacak bizi kimse dısardan yıkmıyor biz içimizde birbirimizi yıkıyoruz bu sekilde bizim guzel yurdumuz biyere gelemicek barıs barıs istiyorum ulkeme hepimiz bu toprakların evlatlarıyız sahip cıkalım

Comments are closed.