Fazla Yaşlanmadan…

Arkadaşlarımdan bazıları soruyor bana; “Serkan bu böyle nereye kadar gidicek. Gözlerinin altı çukur oldu, geceyi sabah ediyorsun, durmadan çalışıyorsun, ne yapacaksın?” diye. Sevgili canım arkadaşlarım. Benim hakkımda endişelenmenize çok büyük saygı gösteriyorum. Ama şimdilik günde 4-5 saat uyku yetiyor. Bizim işte hem teknik servisten anlayıp hem de internet siteleri için uğraşmak, hele ki ikisini bir arada götürmeye çalışmak böyle birşey. Gündüz vakitlerinde telefonlarla, müşterilerle uğraşırken kodlar, tasarımlar için vakit kalmıyor. Ben de gece sabahlıyorum. Evet sağlığımla oynuyor olaiblirm ama sanırım bunu sigara içerek zaten yapıyorum. Tek sorun uykusuz kalınca biraz zaman kavramını yitiriyorum. E bu da doğal sanırım. Ama siz bu kadar ilgilisiniz ya, ben de size şöyle birşey söyleyeyim. Biraz daha ilerlettikten sonra işlerimi, belli bir yerlerde gördükten sonra kendimi bu işten yavaş yavaş çekilebilirim. En azından sadece birine odaklanırım. Böylece geceleri uyur sağlığımla fazla oynamam.

Siz beni merak etmeyin ben çok yaşlanmadan emekli olurum zaten :)…

Hadi siz işlerinize bakın, ben işlerim :p

2 thoughts on “Fazla Yaşlanmadan…”

  1. Sanırım bu durum, çağımızın yaşam biçimi. Seninle aynı durumda sayılırım, lakin 4 – 5 saat uykuyla yaşamayı başaramıyorum.

    Bu arada geçmişte yaşamış alimlerin uyku düzenleri üzerine bazı yazılar ve kitaplar var "İslamda Uyku" diye ara. Çok uyuduğunu düşünmeye başlayacaksın.

    1. Doğrudur. Benin uykuyla bir sorunum yok. Ben yattımmı uyurum. hiç de sıkıntı çekmem lakin arkadaşlar böyle şeylere takıyolar bazen. Ama bi yerlere gelmek gibi bir planım var. Bunu başarmadan uyumaya hiç niyetim yok :)

Comments are closed.