Yıldız Tozu…

Cumartesi Akşamı Nurcan abla nam-ı diğer Göktaşı’nın Mor Panjurlu Hayaller Atölyesinin açılışındaydım. Sosyal Ortamdan İstanbul’da bulunan bulunmayan onlarca arkadaşımız da oradaydı. Bir insanın hayallerinin gerçekleşmesinin gerçek tanıkları olduk. Gök Koca bizi yollardan topladı o atölye ye yetiştirebilmek için. Sanal Mutfaklar gerçeğe dönüştü, bütün cümle alem doydu :) Sonuçta hayallerin gerçekleşmesiyle ortaya çıkan buğu üstümüze Yıldız Tozu oldu, bütün benliğimizi doldurdu.

Güzel geçen bir akşamdı, hayallerimdeki en güzel yere geldi kaldı. İnternetteki harf bütünlüklerinin gerçekten arkadaşlığa dönüşebileceğine güzel bir örnekti, dayanışma ve diğer bütün sevecenliklerin bir araya toplanışıydı Beylikdüzündeki o güzel akşam.

Ay denilen o üstünde su aradığımız uydumuzun fotolarından pek bir farkının olmadığını -Paris Hilton’un aksine :) – da keşfettik o akşam. Jüpiterin yavrularını arkasına takmış bir ördek gibi uydularıyla dans ettiğini de gördük.

Giriş, gelişme, sonuç bağlantısıyla anlatılacak birşey değil bu yaşananlar, orada olmalıydınız :) Oraya gelemeyenler üzülmesin, her daim ziyaret edebileceğiniz açık bir kapı bulacağınıza emin olabilirsiniz. Nurcan ablam açmış kollarını orda eğiteceği ufaklıkları, biz gibi astronomi delisi büyükleri, kısacası ona arkadaşlıktan daha çok öğrenci olmayı hevesle düşünenleri de bekliyor. İşlerim yoğun olmasa ben bile bana bir ayna yapmayı öğretene bin tane teleskop yaparım diyip gidicem :D

Resimler ve diğer tüm arkadaşların deneyimleri ve anlatımlarını FriendFeed üzerinde #morpanjur olarak aratıp bulabilirsiniz. Ha bu arada ben hediyelik eşya dükkanı gibi olan annemin katkılarıyla bir nazar boncuğu götürdüm ablama ama daha benim kendi hediyem hazırlanamadı. O bir bitsin buraya yazarım :)

Hadi kalın sağlıcakla… Hayallerin yıldız tozu üzerinizden eksik olmasın…

2 thoughts on “Yıldız Tozu…”

Comments are closed.