#internetimedokunma

Biliyorsunuz ki 22 Ağustos itibariyle geçerli olacak yeni filtreleme uygulamasıyla İnternetin çehresi ve durumu değişecek. Genel anlamda aldıkları kararların aksi yönde konuşmalar yapsa da yetkililer, bilinçli internet kullanıcıları bu tarihten sonra ne olacağını çok iyi biliyor. Tüm ülkenin de bunu daha iyi anlayabilmesi ve görebilmesi için 15 Mayıs Pazar günü saat 14.00 itibariyle ülke çapında bir yürüyüş düzenleniyor. Ben de katılanlar arasında olacağım.  İstanbul için Taksim Meydanı başlangıç bölgesi olacak. Televizyon başında izlerken bu söylenenlerin tümü doğru olarak algılanabilir ama yetkililerin yaptıkları açıklamalar da birbirine çelme atıyor.

Kararlar doğrultusunda bir açıklama yapılmadığı gibi bahsedilen şeylerin de bir anlamı yok. Müstehcen kapsamından kapatılan sitelerin çoğu içinde ufacık bir cümle geçtiği için de olabiliyor. Yeni gelecek paketlerden bahsederken Standart, Aile, Çocuk, Yurtiçi paketleri olarak ayrım yapıyorlar. Sonra da standart paket şu anki internetin aynıdır diyorlar. Hali hazırda 50-60 bine yakın site zaten kapatılmış durumda. Bundan daha özgür internet istiyoruz biz.

Onun için iştirak etmek isteyenler aşağıdaki linkte bulacakları bilgileri okuyup yürüyüşe katılmak isteyebilirler. Ya da katılmayabilirler. Seçim sizin.. En azından seçim yapabiliyorken…

Facebook #internetimedokunma (Ülke Geneli)

Facebook #internetimedokunma (İstanbul)

Not: Video Tutku Tetik Tarafından Yapılmış. Teşekkürler. Video için Tıklayın