LastPass Hacklendi mi? #lastpass

LastPass milyonlarca kullanıcıya ulaşmış bir parola barındırma servisi. Ancak TechCrunch ve LastPass bloguna göre sitenin açıklayamadığı aşırı bir trafik girdisi var. Bunun genel anlamda ana nedenini bir türlü çözmediklerini ve bir şekilde veritabanına erişilmiş olabileceğini düşünüyorlar. Tabii bu kullanıcılar için de büyük tehlike arz ediyor. Microsoft Windows, Mac Os ve Linux platformlarının yanında akıllı cep telefonları için de uygulama sağlayan bu sistem belki ufak bir açıktan, belki de büyük bir hack team başarısı tarafından saldırı altında.

Genel anlamda kullanıcıların e-posta, kullanıcı adı ve şifre bilgilerinin bu uygulamanın hem lokal dosyalarda hem nette saklandığını düşünürsek, bu bilgilere erişim oldukça kötü durumlar oluşturabilir. Türkiye’ den bu siteyi ve uygulamalarını kullanan arkadaşların dikkatli olmalarını ve şifrelerini değişitirmelerini öneriyorum. Site zaten şu anda güvenlik nedeniyle sadece çevrimdışı bağlantıları kabul edecek. Şurda bulabileceğiniz blog yazısından güvenlik güncelleştirmelerini takip edebilirsiniz. Zaten yazıda göreceğiniz uyarı da benim dediğimden farklı olmayacak.

Onlar da yerel dosyalarınıza bağlanmanızı ve ordaki bilgilerle şu anki aktüel şifrelerinizi değiştirmeyi yeğliyorlar.

Hatırlamanız gereken son şifre LastPass sloganıyla güvenlik sunan bu platform da zor durumda. Sony nin düştüğü durumdan sonra bu ikinci büyük saldırı. Aman diyim.

Hadi Selametle…