Sunucumla Yaşadıklarım

Dün sabah itibariyle sunucumla boğaz boğaza gelmiş bulunuyordum. Tam bazı sitelerin güncellemelerini yapıp, bazılarının da yedeklerini alıyordum ki sunucu gitti. Reseller hesabımda bulunan hiçbir siteye erişemez olmuştum. En kötüsü de WordPress için gerekli gördüğüm bir firewall scriptini denerken böyle birşey olmuştu. Neyse ben bu sunucu sahibi firmayla iletişime geçtim. Sunucu Amerika’da olduğundan acaba cevap verecekler mi diye beklerken gönderdiğim maile cevap geldi.

Hiç haber vermeden sunucuyu yeniden başlatmışlar (WTF?). Nedenini sorduğumda; işletim sistemlerinin bazı dosyalarında hasar olduğu ve yeniden başlatma işleminin uygulanıp dosya kontrol sisteminin başlatacaklarını söylediler. Bunun ne kadar süreceğini sorduğumda tam bir saat veya zaman veremeyiz ama 10 saat kadar bir süre alabilir dediler. Böyle uzun uzun mailleştikten sonra beklemeye başladım. Bu bekleyişim oldukça uzun ve sinir dolu oldu.

Akşam saat gece 12 gibi yatmak üzereyken cep telefonuma mesaj geldi. Sistem düzeltilmiş. Adamlar üşenmemiş cep telefonuma mesaj göndermişler. Cevaplamadım :) Sabah geldiğimde sehriderya.net in bazı dosyalarında hasar olduğunu gördüm. Bunu da sordum. Yedek alma şanslarının çok az olduğunu bazı dosyaların hasarlı olabileceğini, istersem düzeltmek için uğraşabileceklerini söylediler. Neyse ben hallettiğimden teşekkür ederek, mail altına birşey ekledim Türkçe olarak, umursayıp çevirmezler inşallah :)

İşte en sonunda siteler çalışır durumda. Bütün barındırma hizmeti sağladığım sitelerden bu geçici kapanma durumu için özür dilerim. Bütün sistemler aktif ve çalışır durumda şu anda. Sabrınız için teşekkürler…

2 thoughts on “Sunucumla Yaşadıklarım”

Comments are closed.