Basit bir Daktilo Efekti

Geçenlerde lazım olduğu için araştırma yapıp bulduğum bir jQuery kodu bu. Çok basit şekilde daktilo efekti eklemenizi sağlıyor istediğiniz herhangi bir yere. Aşağıdaki kodun içinde açıkalmalarını yazdım. Bir adette basit demo ekledim ona da link verdim. Koda bakacak olursak.

Aşağıdaki kod kendini tekrarlayabilen, yani listedeki içeriklerin sonuncusuna geldiğinde tekrar başa dönebilen bir kod. li etiketini kullanarak içeriklerimizi belirliyoruz. Öncelikle sayfamızda jquery çağırmamız gerekmete. Yoksa kodumuz çalışmayacaktır. Aşağıdaki satırdan bunu edinebilirsiniz. Ya da en alttaki kodun son halini direkt alabilirsiniz.

jQuery

Javascript

Bu kodun aktifleşebilmesi için showCaption idsine sahip bir div ve liste içeriklerini belirleyeceğimiz caption idsine sahip bir <ul> liste başlangıcına ihtiyacımız var. Onlar da aşağıdaki gibi olmalıdır.

HTML İçerik

Bunları ekledikten sonra tabii ki CSS öğelerine de ihtiyacımız olacak. Öncelikle caption tagını saklamalıyız. Çünkü jQuery kodu showCaption divi içierisinde bu listedeki öğeleri tek tek gösterecek. Direkt listeyi göstermek istemeyiz.

CSS

Dosyamızı HTML Formanıta alırsak şöyle görünecektir.

Biliyorum çok aşırı tatmin edici bir anlatım olmadı. Bugün biraz yorugun gibiyim. Örnek linkindeki sayfadan tam içeriği alabilirsiniz.
Örnek: Örneği Görebilmek İçin Tıklayın

Selametle