İyiki Doğdun Bobô ~ Feliz Aniversário Bobô

Deivson Rogério Da Silva ya da herkesin bildiği adıyla Bobô. 9 Ocak 1985 yılında doğan bu güzide futbolcu Beşiktaşımıza geldiği 2005-2006 sezonundan itibaren en uzun soluklu futbol hayatı yaşayan yabancı futbolcularımızdan biri oldu. Attığı goller, o güzel oyunu sayesinde Noumadan sonra kalplerimizde büyük bir yer kapladı, haketti ve bunu en iyi şekilde ortaya koydu. Elinden gelenin fazlasını verdi bazen, en olmayacak zamanda kaleye bile geçti. Pancu gibi o da panter oldu kalede. En büyük açıklarımızı bile kapattı. Yönetim gönderelim dedi, o direndi gitmedi. Halbuki isteyen talipleri vardı. Şu an Fransa’ da, hatta Hollanda ‘da olabilirdi. Belki bu genç yaşında öyle bir patlama yapardı ki, Mesut Özil değil, Bobô konuşulurdu medyada.

Ama o takımdaki asil duruşunu korudu. Gollerini bu sezon da konuşturdu. Vazgeçilmezlerden olduğunu gösterdi, takıma yeni gelen güçlü futbolcularla birlikte iyi oynadı. Onlar yokken bile o düzgün işler yaptı, goller attı.

Onun için söylenecek çok şey var, onun da bize göstereceği çok şey var. Ben buna inanıyorum… Uzun ve ailenle geçen mutlu bir ömür diliyorum sana Bobô. Hep bizimle kal. Hep bir Beşiktaşlı ol, övünç kat bize…

Selametle…