“Devamını Oku” Yazısından Sıkıldınız mı?

Evet sıkıdlınız mı? Hadi o zaman devamını oku linklerine biraz renk katalım. Ne dersiniz? Güzel birşey mi acaba dediğinizi kulaklarıma gaipten sesler olarak geldiğini hissediyorum :) . Bu büyük değişim gerektirir gibi görünen şeyleri ufak bir php düzenleme ve WordPress bilgisiyle basit bir şekilde halledebilirsiniz. Nasıl mı? Yazının içine dalıp okumaya başlarsanız bunun kolaylığını anlarsınız. Ben standart ‘Devamı…’ linklerimi seviyorum, index alanında yanda görülen resimleri eklmeyi unutup yazıyı yayıladığım bile oluyor çünkü.

Bunu WordPress içinde ‘Custom Fields‘ olarak geçen özel alanlar ile gerçekleştireceğiz. Tabiki bundan önce yapmamız gereken ufak tefek kod değişiklikleri var. Öncelikle düzenlemeniz gereken ana dosya index.php (temanızdaki). Tabii eğer isterseniz archive.php gibi Devamını oku linki görünen dosyaları da düzenleyebilirsiniz.

Öncelikle dosyalarınızın yedeğini alarak işe başlayın derim ben.

Sonra index.php içinde şu kodu bulun:

the_content("Read More");

ve bu bulduğunuz alanı aşağıdaki kodla değiştirin;

<?php $custommore = get_post_meta($post->ID, 'custom_more', true); ?>
<?php if (!$custommore) { $custommore = 'Read More &amp;raquo;'; } ?>
<?php the_content($custommore); ?> 

Şimdi tek yapmanız gereken gidip her yazınız için özel alanlar bölümünde custon_more adında bir alan eklemek ve bunun karşılığına yazacağınız her cümle devamı… , devamını oku… gibi yazıların yerini alacak ve belkide bu okuyucularınıza daha efektif bir anlayış katacak.

Bu ipucunun orjinali için Wp-Recipes

Hadi İyi Kullanımlar :)

2 thoughts on ““Devamını Oku” Yazısından Sıkıldınız mı?”

Comments are closed.