WP Cumulus Eklentisi

Wp Cumulus ile Etiketleriniz bir bulut olarak görünebilir.  Oldukça güzel bir eklenti gibi görünen, ufak bir swf dosyası ile etiketlerinizin rahat bir şekilde seçilmesi ve güzel efektler ile de sitenize gayet hoş bir hava katması için tasarlanmış bir eklenti. WordPress sistemine kurulduğunda da siteyi yavaşlatmıyor (sitesinin muazzam bir hızda seyretmesini isteyen blogculara :) )

Kendi sitemde de deniyorum şu anda eklentiyi. Aslında türkçe karakterleri de destekleseydi iyi olacaktı :) Şu an için Türkçe karakterleri desteklememesi bir eksi tabiki ama şöyle birşey var sitede güzel duruyor.

WP Cumulus Eklentisi

Kullanımına geçersek;
1. Sisteminizde widget uyumlu bir tema kullanıyorsanız  eklenti ile birlikte gelen widgetini ekleyebilrisiniz.

2. Şayet öyle bir seçeneğiniz yok ise (ki son temalarda ve kullanıcıların kendi yaptıklarında bile var) Aşağıdaki kodu sisteminizin uygun bir yerine ekleyerek kullanabilrisiniz.

< ?php wp_cumulus_insert(); ?>

İkinci seçeneği kullanırsanız sisteminizden ayarlar sekmesine gelerek ayarlarınız yapmak zorundasınız :(

Wp Cumulus Ayarları

Eğer Birinci seçeneği kullanıyorsanız Yani Widget ayarlarını. Tasarım-> Bileşenler özelliğini kullanarak hiç zahmet etmeden ayarlarınız yapabilirsiniz.
Widget ayarları
Gördüğünüz gibi hem ayarlardan hem de widget ayarlarından bütün renkleri, arkaplan renklerini ve en sevdiğim özellik olan Görünürlük ayarlarını (transparency) yapabiliyorsunuz. Bu görünürlük ayarları size bütün temalarda arkaplan sıkıntısı çekmemenizi sağlıyor.

Yazının sonunda size iki adet yükleme paketi sunacağım. Biri Benim Türkçeleştirdiğim hali diğeri ise orjinal hali. İstediğinizi indirin :)

Not: Arkadaşlar hızlıca yazıp dışarı çıktığımdan düzeltmeyi unutmuşum. Flash artık Türkçe Karakter destekliyor :)

Eklenti Hakkında;

Yazar  : Roy Tanck
Eklenti Versiyonu : 1.17
Eklenti Wp.org sayfası : Wp-Cumulus
Eklenti Sayfası : Wp-Cumulus Released

[download id=”2″]
[download id=”3″]

4 thoughts on “WP Cumulus Eklentisi”

  1. Arkadaşlar Notlarda da belirttiğim gibi şu anda tam TÜRKÇE desteği bulunmakta eklentini. Hadi Hayırlı Kullanımlar :smile:

  2. teşekkürler dostum.türkçe karakter sorunu vardı bende de.hızır gibi yetiştin valla.saol :-)

  3. Bende drupalda bunu kullanıyordum.Dediğin gibi swf dosyasını değiştirmek benimde problemimi çözdü.Teşekkür ederim.Allah ne muradın varsa versin:)

Comments are closed.