#wwwkonusuyoruz #6 - WordPress Altyapısı

#wwwkonusuyoruz #6 – WordPress Altyapısı

Dün gece itibariyle ara vermiş olduğumuz #wwwkonusuyoruz etkinliğimize yeniden başladık. Sinan ve ben oturduk, WordPress altyapısı ve diğer WordPress konularında konuştuk. Aslında tüm konular şu şekilde oldu;

#wwwkonusuyoruz konuları

  • WordPress 2015 Tahminleri
  • WordPress geliştiricisi nasıl olunur?
  • WordPress Altyapısı ile yapılabilecek siteler
  • İş Tecrübelerimiz
  • Büyük WordPress projeleri nasıl kodluyoruz?

Konuşurken bu şekilde mi konuşmuştuk,videoyu tekrar izlemem lazım ama ben bunları ayrı ayrı kesmeye ve yükleme çalıştım. Onların linkini de aşağıda teker teker yazacağım.

Tüm #wwwkonusuyoruz videosu

WordPress 2015 Tahminleri

WordPress 2015 tahmin ve beklentilerimizi konuştuğumuz bir 13 küsür dakikalık bir konuşma yaptık öncelikle. Tabii giriş kısmında geri geldik muhabbetimizden sonra :)

Bu video içinde güzel açıklamalarda bulunduk, WordPress wp-admin kısmı ile ilgili, jQuery ile ilgili, kaynak paketi ile alakalı değişikliklerin olmasını beklediğimizi aktardık. Az birşey Nostradamus olduk sanırım.

WordPress geliştiricisi nasıl olunur?

Bununla ilgili videoyu kesmeyi unutmuşum sanırım. Ama genel anlamda HTML/CSS, PHP, İngilizce vb şeyleri sıraladık. Genel video içerisinde bunu bulabileceğinizi umuyorum.

WordPress altyapısı ile yapılabilecek siteler

Yapılamayacak birşey olmadığına dair karar kıldığımız an bu andır işte. WordPress altyapısıyla yapılabilecekleri sıraladığımız an aşağıdaki videoda, Blog, Portal, Müzik kitaplığı, Dizi ve Film izleme sitesi, Şirket sitesi vb.

Bu videoda ilgiliniz çekecektir umarım.

İş Tecrübelerimiz

Bizim bugüne kadar nasıl çalıştığımıza dair konuşmalar yaptık. Bu kısmı da videodan kesmedim aslında. Bunu da genel video içinde bulabilirsiniz.

Büyük WordPress projelerini nasıl kodluyoruz? Zaman planlamasını nasıl yapıyoruz?

Genel anlamda bir işin gidişatını anlattığımız video. Akşam zaman planlamasına kadar tüm evreleri anlattık. Büyük projeleri nasıl düzenli kodluyoruz? Nasıl zamanlıyoruz ve yeri geldiğinde revizelere nasıl fazla zaman bırakıyoruz? Hepsi bu video içerisinde.

Genel anlamda dün akşamki canlı yayın hepiniz için güzel bilgiler içeriyor. İzlemenizi şiddetle tavsiye ediyorum.

Haftaya “WordPress Optimizasyon” konusunu konuşacağız. Sorularınız var ise #wwwkonusuyoruz hastagi üzerinden bize ulaşabilirsiniz. Sorularınızı sorabilirsiniz. Hatta bu hafta içerisinde tüm soruları alabilirsek, daha da güzel bir program olacağından eminim.

Selametle

Comments are closed.