ÖSS Puanımı Hesapladım :)

Arkadaşlar soruları şimdi indirdim ve bakayım dedim acaba hatırladığım sorular ve cevaplarımla kaç puan ortalaması yapabilrim. Şöyle oturdum yarım saat 40 dakikadır net bildiklerim başta olmak üzere hiç cevap anahtarına bakmadan testi bi kağıda çözdüm ve yazdığım şıkları cevap anahtarıyla karşılaştırdım. Ulen amma uğraşmışım sabah da haberim yokmuş. Şimdi bile kendi özel(!) cevap anahtarıma yazarken sıkıldım yahu. Neyse büyük uğraşlardan sonra yaptığım boş bıraktığım soruları ve şıklarını bir kağıtta toplamayı başardım.

Malum sözelden abanacağımı aktarmıştım sizlere bu sene ve Matematikten topu topu 4 soru yaptım. Allah’ıma bin şükür hepsi de doğru :) Ne kadar etki edecek bilemiyorum. Topla, Çıkar, Böl, Çarp hesabıyla ve 2008 puan hesaplamasını kullanarak Sözel -1 alanında 221.5706 puan alabiliyormuşum. Hiç çalışmadan gene de iyi gibi geliyor. Netlerim aşağıda sıraladığım gibi.

Tür-1 (30 Soru, 28 Cevap, 2 Boş, 24 Doğru, 4 Yanlış, 23 Net)

Sos-1 (30 Soru, 24 Cevap, 6 Boş, 19 Doğru, 5 Yanlış, 17.75 Net)

Mat-1 (30 Soru, 4 Cevap, 26 Boş, 4 Doğru,0 Yanlış, 4 Net)

Aslına bakarsanız İkinci kısımdan da çok soru yaptım. Ama yanışlarım potansiyel çok çıkacak Edebiyat kısmından. O yüzden bakıp moralimi bozmak istemiyorum işin açıkçası.

İnşallah bişeyler yapabilmişimdir. 221.5706 puan herhangi bi yere yeter mi ki?

Bu arada Sorular ve Cevaplar.

[download id=”11″]

15 thoughts on “ÖSS Puanımı Hesapladım :)”

 1. @Serkan Algur
  yazı ile yazayımda daha iyi anlaşılsın bari :D sen doksan yıl önceden iki bin doksan dokuz yılının soru cevaplarını vermişsin :) :D

 2. "Bu arada Sorular ve Cevaplar.

  2099 Yılı ÖSS Soru ve Cevapları"

  Süpersin :) 2099 yılındaki öss kesin iptal :P

 3. uLan o soruLari cok mu aradiniz be heLe o eddebiyat soruLari neydi yha hic mi insafiniz yok be kaldik Lan bu senede resmen…!!

 4. @müge
  Edebiyat soruları acayip zordu özellikle 2. kısımdakiler. ama bunda rağmen bence çok da puan alınmayacak sorular değillerdi. ayrıca lütfen "yha" değil. ya yazalım müge :)

 5. benimde sınavım süper geçti muhtemel pdr olcam nerdeyse full sevinçliyim mazıdağ birincisiyim birinci olduktan sonra ne gelirse ben ve amcamın kızı tuba öss birincileriyiz yuhişi

  Not: Yazarken doğru cümleler kuralım! (kaisercrazy)

 6. arkadasım sen ne diyon,üzmek gibi olmasında o puanla hiç olmaz bence.benim söz1 250 söz2 235 gelcek ben bile umutsuzum

  1. :)) Ben zaten biryeri kazanacağım veya hısr yaptım öss benim demiyorum ki pelin :D Ben zaten bi iki senelik yaşadım gördüm :D üniversite sadece aöf bundan sonra. sadece ona uygun puan çıkartmış olacağım bildiği kadarıyla :D iddaa felan koymadım ortaya :D

 7. Birisi yorum yapabilir mi ben EML Elektronik Mezunuyum ama ydsyede girdim ÖSS Söz1 den barajı geçtim ama ekeltronik istemiyorum sözel bir bölüm veya yds istiyorum :( 2 yıllık yds bölümleri yokmudur puanıma göre :(( Yardım edin.

  Not: Kardeş buraya puanlarının tamamını yazmana gerek yok. Bir de bağırır gibi büyük harfle yazmassan memnun olurum. Bu seferkini ben düzeltiyorum (Serkan Algur)

  1. Bu konuda yetkili biri sayılmam ama bence kitapçıklar gelene kadar bekleyin yada bazı eğitim sitelerinde bu desteği sağlıyorlar Google üzerinden arama yaparak da bu eğitim sitelerine ulaşabilirsiniz.

 8. büyük yazmanın yasak oldgunu bilmiyordum özür dilerim bağırmadım :(( yorum yapabilecek var mı?

 9. Yasaklıktan değil de yani büyük yazmak bağırmak demektir. Yazıyı takip edenler yorum yazabilirler. Ama dediğim gibi Google üzerinden bu eğitim sitelerine ulaşabilirsin.

 10. bagırmak demek oldugunuda bilmiyordum:) tamam olan oldu özür dilerim.. ve tşk ederim

Comments are closed.