MSVCR100.dll hatasını düzeltmek - 32/64 bit

MSVCR100.dll hatasını düzeltmek – 32/64 bit

Hayat gibi Windows’ta olmadık zamanlarda olmadık hatalar verebiliyor. Mesela herşeyi tam olarak yüklediğinizi düşündüğünüz anlarda zort diye bir dll hatası sunabiliyor karşınıza. Her exe dosyası çalıştırmaya çalıştığınızda ya da Windows masaüstüne gelmeye başladığı anlarda.

MSVCR100.dll hatasını nasıl aldım?

İşte böyle durumlarda tıkılıp kalıyoruz. Hele bazen güncellemerinin bile işletim sistemini çökerttiğine rastlamıştık.

Velhasıl kelam, bu yukarıdaki dll dosyası hatasına denk geldim bu hafta. Hiç olmaması gereken bir anda çıkıverdi karşıma. MSVCR100.DLL ile başlayan ve devam eden bir uyarı penceresi ardından pis pis sırıtıyordu bana :)

Çözüm olarak çok uçuk dosya değiştirme işlemlerinin gerekmediğini öğrendim bu arada. Aşağıda size linkini sağlayacağım alandan indirmeyi yapıp 32bit (x86) ve 64bit (x64) sürümlerini kurarak sisteminizi sorundan kurtarabilirsiniz. 64bit Windows işletim sahibi arkadaşlar hem 32bit hem 64bit olanı kursunlar. İkisini birden yani.

MSVCR100.dll dosyasını nasıl indireceksiniz?

Aşağıdaki linki takip ederek açılan sayfadaki Visual C++ Redistributable for Visual Studio 2012 Update 4 yazısının altında bulunan Download butonuna basın. Karşınıza bir popup çıkacak (bkz. aşağıdaki resim [tıklarsanız büyür]) burada VSU_4\vcredist_x64.exe ve VSU_4\vcredist_x86.exe dosyalarından size uygun olanını (64bit işletim sistemine sahip olanlar ikisini de) seçin ve Next butonuna basın. Dosyaları indirdikten sonra kurulumu başlatın. Hepsi bu kadar :)
MSVCR100.dll

MSVCR100.dll İndirme Linki ve Dosyalar

Download Visual C++ Redistributable for Visual Studio 2012 Update 4
Hata ile karşılaşma durumunuz olursa lütfen yorum bırakın.
Selametle

 

7 thoughts on “MSVCR100.dll hatasını düzeltmek – 32/64 bit”

  1. Benim pc de de aynı durum oluşmuştu sonra nedenini araştırırken bir virüsün sebep oldğuna ilişkin bilgiler bulmuştum nette sahiden de bir virüs vardı pc de ve her geçen gün işlevini arttırdı şerefsiz en son baktım ki excel dosyalarına zip dosyalarına bile bulaşmış karpeskynin o virüs için özel ürettiği bir yazılımla kurtuldum virüsün adını hatırlayamadım sasser miydi yoksa o ondan önce bulaşanmıydı çıkaramadım..

  2. QuaresmALI,

    Eğer bir şekilde olmazsa ve hata devam ederse görüşelim ama Microsoft bunu önermiş. Kendileri de bir güncelleme yayınlarlar herhalde.

  3. Ben o programı indirdim kurdum ve aynı hata devam ediyor. Sizce ne yapmalıyım ?

Comments are closed.